Tajné (skryté) imunity

V mnoha sériích jsou ve hře použity skryté imunity. Jsou to typicky malé předměty, motivem ladící k aktuální lokaci, ukryty v blízkosti kmenu nebo na "Ostrově vyhnanství" (Exile Island). K nalezení skryté imunity dostávají hráči, kteří například byli uneseni druhým kmenem nebo vyhoštěni na "Ostrov vyhnanství", postupné nápovědy. Pokud hráč skrytou imunitu najde, může si ji ponechat nebo předat dalšímu hráči (například pro záchranu na Kmenové radě). Hráč není povinen ukázat skrytou imunity ostatním hráčům. Skrytou imunity může hráč použít v mnoha různých způsobech, a to třeba při vyjednávání o spojenectví nebo při potřebě hlasů na Kmenové radě. Ostatní hráči můžou objevit skrytou imunitu u nálezce jakýmkoliv způsobem v rámci pravidel hry a to včetně nakukováním do osobního majetku hráče.

V prvních několika sériích byla použita pouze jedna skrytá imunita. V dalších sériích se již vyskytlo více těchto imunit, většinou u každého kempu jedna. Skrytá imunita může být použita pouze do určitého momentu hry, v závislosti na sérii to bylo do Kmenové rady se čtyřmi, pěti či šesti soutěžícími. V novějších sériích se skrytá imunita může použít až do 36 dne.

V Survivor: Guatemala musel hráč, který chtěl použít skrytou imunitu použít tuto imunitu před hlasováním na Kmenové radě. Díky tomu se stal imunní a ostatní hráči nemohli pro tuto osobu hlasovat a nesměli se již nijak dále domlouvat na změnách ve hlasování.

V Survivor: Panama - Exile Island a Survivor: Cook Islands hráč který měl skrytou imunity ji pro svou záchranu musel ukázat až po přečtení všech hlasů a vypadl hráč s dalším nejvyšším počtem hlasů.

Od Survivor: Fiji se skrytá imunita začala ukazovat po hlasování, ale před přečtením hlasů. Darování skryté imunity jinému hráči, by se mělo provádět právě v tuto dobu, která je k tomu určena. Řešením použití skryté imunity je stejné, jako v předešlých sériích, tedy vyloučení dalšího hráče s nejvyšším počtem hlasů. Jeff Probst v jednom rozhovoru řekl, že toto je "zlatá střední cesta" v používání skryté imunity. To vedlo k tomu, že hráč může být vyloučen i když má skrytou imunitu, ale nezahraje ji nebo naopak, že použije skrytou imunitu, ale ostatní hráči hlasovali pro jinou osobu.

V Survivor: Guatemala nebyla skytá imunita po použití opět ukryta. V dalších sériích pokud někdo zahrál skrytou imunitu nebo byl vyloučen hráč se skrytou imunitou a nezahrál ji, byla imunita opět ukryta na nové místo, s novou nápovědou. V Survivor: Gabon se soutěžící jednohlasně shodli hodit skrytou imunitu do moře. V tomto případě již nebyla znova ukryta na jiném místě. V některých sériích byly soutěžícími vytvořeny také falešné skryté imunity. Ty však nemají vůbec žádnou hodnotu a pokud ji někdo zahraje na Kmenové radě, skončí odhozená v ohni.

Od Bornea po Palau skryté imunity nebyly. (myslím)

Bohužel, obrázek skryté imunity z Guatemala nemám.

PANAMA

COOKOVY OSTROVY

FIDŽI

ČÍNA

Bohužel, obrázek skryté imunity z Mikronésie nemám.

GABON

TOCANTINS

SAMOA

HRDINOVÉ VS. ZLODUŠI

NICARAGUA

Bohužel, obrázek skryté imunity z Jižní Pacifik nemám.

JEDEN SVĚT

Bohužel, obrázek skryté imunity z Filipíny nemám.

 


JAIME V ČÍNĚ ZAHRÁLA FALEŠNOU IMUNITU.

Pod textem je video, jak Jaime zahrála falešnou imunitu.